Mobil onayMobil Onay

Sms Onay Kodu Alma

Mobil Onay Nedir?

Mobil onay işlemi tek kullanımlık sanal  numaralar  kullanarak  sosyal medya hesaplarında yapılan telefon doğrulama işlemine denir. Mobil onay işlemi, facebook, twitter,instagram, pintereset gibi sosyal medya uygulamalarında kişiyi dğrulamak için yapılan işlemdir. Bunun yanı sıra whatsapp, telegram gibi  sosyal ve online mesajlaşma uygulamalarında da  kayıt onayı  mobil hattınız üzerinden yapılmaktadır.

Sms Onay İle Mobil Onay Farklı Mı?

Sms onay ve  mobil onay aslında aynı şeylerdir. Mobil onay işlemini yapabilmek için numaranıza  gelen sms kodunu onay yapacağınız uygulamaya girip doğrulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak sitelere giriş formalarında  spamdan kurtulmak için eklenen recaptca kodlarına  benzemektedir. Uygulamalar sizin gerçek kullanıcı olduğunuzu doğrulamak için  mobil onay bir diğer adı ile sms onay işlemini  yapmak istemektedirler.

Whatsapp Fake Numara

Whatsapp fake numara diye  bir şey yoktur. Mobil onay ile whatsapp sanal  numara ile yapılan doğrulama sonucu bir whatsapp hesabında numaranızı kullanabilirsiniz. Bu bir çok ülkeden yapıldığı için  bu numarayı görenler sahte whatsapp numarası ya da fake whatsapp numara olarak adlandırmaktadır. Oysa ki alından bu numaraların hepsi bir ülkenin kodunu  taşımaktadır.

Örneğin: whastapp Rusya Numarası +7 ile  başlamaktadır.

Whatsapp Almanya numarası  +49 ile başlamaktadır.

Whatsapp Amerika numarası  +1 ile başlamaktdır.

Bunlar whatsapp fake numara kodları değil, bu ülkede  yaşayanların normal kullandığı whatsapp  numaralarının kodlarının aynsıdır. Aldığınız sanal  numarada hangi ülkeden numara alıyorsanız numaranız  o ülke kodu ile başlayacaktır.

Sanal Özel Numara Alabilir Miyim?

Sanal numaralar çoktan seçimli değildir. Siz numaraal  butonuna bastığınızda o anda müsait olan rastgele bir numara size tanımlanır. Siz numara seçemeyeceğiniz için sanal numaralarda da özel numara olmayacaktır.

Sanal Numara ile Whatsapp Kullanma

Whatsapp mobil onay işlemi için kendi  mobil hattınızdan sms onay  kodu almanız gerekmektedir. Bu da whatsapp uygulamasında  görüşeceğiniz ve ya iletişim kuaracağınız kişilerin sizin özel numaranızı sesli aramasına da neden olacaktır. Bir  çok insan yeni iletişim kurduğu  insanlara kendi  kullandığı özel mobil hattından whatsapp üzerinden yazmak istememektedir. Bu durumlarda  şahsi numaranızın bilmediğiniz insanların eline geçmemesi için mobil onay işlemi sanal numaralar ile yapılmaktadır.

Sanal numaralar sadece whatsapp için değil  telegram, facebook hesap açma, insatgram sms doğrulama, twitter hesap açma  gibi bir çok alanda  kullanılabilir durumdadır.

Onaykodu.Net Mobil Onay

Ücretsiz Sanal Numara Almak

Ücretsiz sanal  numara veren siteler bulunmaktadır. Bu sanal numaralar  onlarca ülkede ve  binlerce kullanıcı tarafından  kullanıldığı için bu numlaraları sadece belirli sosyal medya sevrislerinde  kullanabilirsinzi. Ama o numaralara da  binlerce onay isteği gideceği  için ücretsiz sanal  numara ile yapacağınız mobil onay ve o şekilde  açacağınız hesap son derce hızlı bir şekilde spama düşecektir.

Sanal numara ile mobil onay yapmak için en uygun  fiyatlara mobil onay  işelmi yapan  onaykodu.net ile sms onay keyfini ve  profesyonel mobil onay deneyimini yaşayabilirsiniz.

Mobil Onay Siteleri Nelerdir

Piyasada bir çok  mobil onay sitesi  bulunmaktadır. Bunlar kendi  aralarında numara aldıkları sağlaycı kaynaklarına göre  fiyatlandırma ve kullanmış oldukarı otomasyon yazılımlarına  görehizmet vermektedirler. Mobil onay sistemimiz olan onaykodu.net son teknoloji  mobil onay yazılımını kullanıyor ve siz değerli  kullanıcılarımıza en hızlı ve en ucuz  mobil onay deneyimini yaşatmayı amaç ediniyor.

Ucuz Mobil Onay Sitesi

onaykodu.net olarak ilk amacımız kullanıcıların sürekli stok bulabilecekleri ve  mobil onay işlemlerini yaparken zorlanmayacakları bir sistem kurmak. Bunun yanı sıra ucuz mobil onay  hizmetini vermeyi de amaçlıyoruz. Ucuz mobil onay siteleri arasında rakiplerinden sıyırılan onaykodu.net mobil onay sektöründe ilkleri çekmekten gurur duyuyor.

Mobil Onay İşlemi Aşamaları

1- Sisteme Kayıt Olma: Mobil onay sistemine  1dk ayırarak kayıt olmanız mümkünüdür. Sizden istenilen bir kaç  basit bilgiyi girerek onaykodu.net üzerinde bir kullanıcı kaydı oluşturabilirsiniz.

2- Bakiye Yükleme: onaykodu.net üzerinde bakiye yüklemek son derece basit. Shopier altyapısı ile  kredi / banka kartı ile bakiye yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz bakiye banka onayının ardından saniyeler içinde hesabınızda yansıyacak ve hemen mobil onay işlemine başlıyor olacaksınız.

3- Sanal Numara Alma: Numara al kısmından  istediğiniz serviste ve istediğiniz ülkeden numara alabiliyorsunuz. Servis listesinden hesap açmak istediğiniz uygulamayı seçin, ülke seçin ve numara alın.

4- İşlemi Tamamlama: Almış olduğunuz numara, numaralarım bölümüne geleektir. O numarayı doğrulama yapacağınız sosyal medya uygulamasına girdiğinizde  onayladığınız anda numara telefonunuza değil onaykodu.net sitesinde numaralarım  bölümünde numaranızın yanında belirecektir. Onay kodunu alıp uygulamaya girdiğinizde hesabınız  mobil onay işlemi tamamlanmış olacaktır.

Mobil Onay İçin Numara Aldım Kod Gelmedi !

Mobil onay için sanal  numara aldınız ama kod gelmedi mi? Panik yapmayın. Kodun gelmesi  için 10dk bir süreniz olacak. Ama  şlk 5dk kod gelmez ise  numarayı  iptal edip yeni numara alabilirsiniz. İptal ettiğinizde bakiyeniz size anında geri iade edilir. Kod gelen işlemlerde ve  10 dk geçen işlemlerde bakiye iadesi olmayacaktır.

Mobil Onay

Mobil Onayda Hangi Ülkeler Vardır ?

Mobil onay işleminde  onlarca serviste 100 aşkın  ülkeden mobil onay  için sanal  numara alabilirsiniz. Siz hangi ülkeden  mobil onay almak istiyorsanız o ülkeyi seçmeniz ve sms onayı  o ülkeden yapmanız yeterlidir…

Mobil Onay Yasal Mıdır ?

Mobil onay işlemi tek kullanımlık sanal numaralar ile  yapılan doğrulamadır. Nasıl  bir sim kartınızdan  bu  işlemleri  yapabiliyor olacaksanız sanal  numaralarla da yapabilirsiniz. Whatsapp telegram servisleri dışında  numaralar zaten bir kez kod gelmeye ayarlıdır. Bir kez doğrulama yaptıktan sonra o numarayı bir daha  kullanamzsınız.

Whatsapp ve  telegramda bir kez doğrulama yaptıktan sonra o sanal numarayı kullanmaya  devam edebilirsiniz. Ama whatsapp uygulamasını sildiğinizde tekrar o  numaraya doğrulama kodu alamayacaksınız.

Hızlı Mobil Onay

Mobil onay servislerimiz ışık hızında çalışıyor. Türkiye nin en hılzı  mobil onay sitesi olan onaykodu.net size her zaman stok ve destek garantisi veriyor. Piyasadaki mmobil onay sitelerinin bir çoğunda  bulunmayan satış  öncesi  whatsapp destek hattı ve  müşteri panelinizde online destek  hizmeti ile  7/24  sizin için sistemde  online oluyoruz. Siz mobil onay işlemleriniz hallederken biz sizin yerinize  tüm sorunlarınız ile  ilgileniyoruz.

Sanal Numara Nereden Alınır ?

Sanal numara online olarak yurt dışı sağlaycılarından alınır. Sağlaycıların kullandıkları sistemler genellikle rusça ve  ingilinzce olduğundan ve  para birimleri  bizimle örtüşmediğinden dolayı  sizin sanal  numara alabileceğiniz en sağlam kaynakar yerli temincilerdir. onaykodu.net üzerinden sanal numara temin edebilirsiniz. Yukarıda nasıl sanal numara alacağınzı ve  nasıl mobil onay işlemi yapcağınızı anlattık. Bu adımları izleyerek sanal numara ile mobil onay işlemi  yapabilirsiniz.

Mobil Onay Konusunda Sorular Cevaplar 

Mobil Onay ne demek: Tek kullanımlık sanal numaralar ile yapılan doğrulama işlemidir …
Mobil Onay güvenli mi: Mobil onay işlemi kendi  numaranız ile yapacağınz doğrulama işlemi kadar güvenlidir.
SMS onayı ne demek: SMS onayı ile mobil onay aynı isme gelmektedir.
Dijital onay kodu nedir: Dijital onay kodu mobil onay işlemlerinde size gelen sms kodudur.
Onaykodu.net güvenilir mi: onaykodu.net  müşterilerin kart bilgilerini saklamamakta ve  aracı kurum olan shopier üzerinden güvenli ödeme almaktadır.

Mobil Onay ve Dolandırıcılık 

Mobil onay sistemi kişilerin  gelen kod ile doğrulama yapmasına yardımcı olan sistemdir. Nasıl isnsanlar kendi  aldığı  hatlar üzerinden yasaları çiğneyebiliyor ise mobil onay üzerinden de  yasaları çiğneyebilirler. Bu yüzden mobil  onay sisteminde  her yerde olduğu gibi  dolandırıcılık işlemleri olabiliyor.

Mobil onay kullanmamnın amacı kişisel bilgilerinizi  vermek istemediğiniz durumlarda  site onayları için kod kullanmaktadır. Farklı amaçlar için kullanımlar  yasalar önünde suçlu  bulunacak ve  gereken yasa maddeleri uyarınca cezalandırılacaktır.

Google’dan Gelen Aramalar: mobil onay nedir, sms onay nedir, mobil onay,onaykodu.net,onykodu,mobil onay hizmeti,sms onay hizmeti,ucuz mobil onay,mobil onay kodu,sanal numara alma,ucuz sanal numara,whatsapp numara,whatsapp yabancı numara,whatsapp fake numara al,whatsapp tek kullanımlık numara,whastapp +90 numara,whatsapp türkiye onay,onay sitesi,mobil onay sitesi,fake numara sitesi,sanal numara ücretsiz, ücretsiz sanal numara al,numara sitesi,mobil onay scripti

Nasıl Numara Alınır?

Numara almak için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekli. Ardından kolayca bakiye yükleyebilir ve fake telefon numarası alabilirsiniz.

Gelmezse Ne Olur?

10 dk içinde sms gelmez ise iptal edip iade alabilirsiniz.

Kart Bilgilerim Güvende Mi?

Evet, güvenli ödeme sistemi kullanmaktayız. Bundan dolayı kart bilgileriniz güvendedir.

Mobil Onay Nedir?Uygun Fiyatlara Mobil Onay

SMS onayı gerektiren Whatsapp, Google, Getir gibi servislerin her birine telefon numaranızı vermek istemeyebilirsiniz. onaykodu.net sayesinde Tek kullanımlık numaralar ile üyeliklerinizi doğrulayabilirsiniz. Üst tarafta bulunan servislerin tamamında mobil onay hizmeti vermekteyiz. Uygun fiyata numara onay için farklı ülkeler veya Türkiye fiyatlarını karşılaştırınız.

Numara Onayı Nedir ? 

Whatsapp Kullanırken Neden SMS Onay Yapılır?Günümüzde iletişimin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesinde önemli bir role sahip olan Whatsapp, akıllı telefonların kullanımına sunulan bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bulunulan zaman içinde oldukça fazla kişi Whatsapp kullanarak seyahatlerinde veya uzak bir noktada bulunurken internet paketi yardımıyla arkadaş, aile gibi sevdikleri ile rahatlıkla mesajlaşabilir. Bunun yanında yalnızca mesajlaşma değil aynı zamanda fotoğraf, video, ses kaydı gönderme ve durum paylaşma gibi işlevleri de içerisinde barındırır. Bu anlamda kişilere oldukça kolaylık sunan whatsapp, SMS onayı ile de kişilerin güvenliğini üst noktalara taşır. Sms onay işlemi esnasında kişiler yalnızca kendilerine ait olan telefon numaralarını doğrulayabilirler.

Whatsapp SMS Onay Nasıl Yapılır?

Kişiler telefon numaralarını girmelerinin ardından bulundukları ülkeyi seçerler. Devamında ise başına sıfır eklenmeden telefon numarasının girilmesi gerekir. Koda ulaşmak için ileri yazan butona tıklanır. Daha sonra SMS ile gönderilmiş olan altı haneye sahip olan kod, kişinin telefonuna gelir. SMS aracılığı ile 6 haneli bir kod alınmaması durumunda işlemin yenilenmesi gerekir. Farklı kodlar ile giriş yapmaya çalışmak işlemin kilitlenmesine neden olur. Doğrulama kodu ulaşana kadar zamanın bitmesi halinde alternatif olarak telefon araması talep etme seçeneği sunulur. Beni ara yazan bölüme tıklanması halinde arama talebi gerçekleştirilir. Arama cevaplandığı zaman otomatik bir ses kaydı kişilere altı haneden oluşan kod iletir. WhatsApp’ı doğrulamak amacıyla bu kodun girilmesi sağlanır ve ardından işlem tamamlanır.

Neden Numara SMS Onayı Yapmalıyım?

İnternet üzerinde yapılan birtakım işlemlerin güvenli ve doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi SMS kodu ile kişilerin onay vermesi gerekir. Bu durum aynı zaman da gizliliğin korunması için de oldukça önem taşır. Doğrulamak amacı ile işlem yapılan telefon numarası üzerinden arama ve SMS alabilmek de önemlidir. Arama engelleme ayarlarının bütünü ve uygulamalar, görev sonlandırıcıları gibi durumların da devre dışı bırakılmış olması gerekir. Mobil veri ya da Wi-Fi üstünden faaliyet gösteren bir İnternet bağlantısı bulunmalıdır. Dolaşımda ya da zayıf bir İnternet bağlantısı bulunan alanlarda, doğrulama sürecinde aksamalar olabilir. Mobil onay işlemleri ve SMS ile onaylama süreci, insanların sosyal ağ gibi uygulamaları güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için numaralarını doğrulamak adına uygulanan bir işlemdir.

SMS Onay İçin Mesaj Ne Zaman Gelir?

SMS onay hizmeti genel itibariyle mobil onay hizmeti olarak da isimlendirilir. Şahsi numaralarını ifşa edilmeden ve bir başkası tarafından kullanılmadan, belirli SMS onay hizmeti sunan sitelere üyelik yapıldığı takdirde hızlı bir şekilde işlemlerin tamamlanır hale gelir. Bu hizmet aracılığı ile sosyal medya uygulamaların tamamında hesaplar için özel numaraların kullanılması zorunluğu ortadan kalkmış olur. SMS onay için beklenen mesaj genel itibariyle üç dakika içinde kişilere ulaştırılsa da bu durum sistemsel ya da kişilerin cihazlarına bağlı olarak değişiklik yaratabilir. İnternet ortamında herhangi bir platforma üye olmak arzu edildiği zaman genelde hesapların başka kişiler tarafından ele geçirilmesini önlemek için mobil onay sistemi geliştirilmiştir.

SMS Onayı İçin Mesaj Gelmezse Ne Olur?

Telefon üzerinden gerçekleştirilen SMS onay mesajı, yapılan işlerin daha güvenilir bir hal alması için gerek duyulan bir uygulamadır. Bazı durumlarda kişiler doğrulama işlemi esnasında sorun yaşadıkları zaman SMS kodunun kendilerine ulaşmadığını belirtirler. Bu noktada ise yapılması gereken birkaç adım vardır. Girilen telefon numarasının geçerli bir numara arasında yer alıp almadığının kontrolü yapılmalıdır ve bu numara sabit hat numarası olmamalıdır. Hattın açık bir durumda olması ve SMS alınabilecek kapasitede olması gerekir. Telefonun şebeke haricinde bir dolaşımda bulunmadığı konusunda emin olmak gerekir. Dolaşımdaki telefonlarda mesaj iletiminde sorunlar ile karşılaşılabilir. Aynı mobil operatöre kayıtlı olan farklı telefonlar ile SMS kontrolü yapılması önerilir.

SMS Onayı Mesajına Ulaşabilmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Aynı operatöre sahip olan farklı telefonlar ile deneme yapılması gerekir. Bu işlem denendiği zaman telefonlara mesajların itilmesi gerekir. Mesajlar sorunsuz olarak iletiliyorsa, yaşanmış olan bu problem muhtemelen sahip olunan cihaz ile alakalıdır. Cihazda bu tarz bir sorun ile karşılaşılması halinde yeniden başlatmak sorunun düzelmesinde etkili olabilir. Tüm bu işlemlere rağmen herhangi bir düzelme sağlanmamışsa mobil operatöre başvurmak uygun bir davranış olacaktır. Bunun yanında, ulaşmak için çaba gösterilen cihazın ideal sinyal gücünde olup olmadığının kontrolü de dikkatlerden kaçırılmamalıdır. Farklı bir mobil operatöre SMS göndermek de sorunun kaynağının anlaşılması için önemlidir. Bu alternatifler denendiği halde henüz kod gelmiyorsa, hesabı doğrulamak için amacı ile farklı bir mobil operatör denenebilir.

SMS Onay İşlemi Kalıcı Mı?

SMS onay sistemi, ilgili uygulamanın yönlendirmesi ile gerçekleşerek Tek seferlik dahi olsa, hesabın SMS Onay sistemi sayesinde onaylanması, gerçek bir kişinin o hesabı yönetmesi manasına gelir. Bu anlamda genel itibariyle tek seferlik ve kalıcı bir işlem olduğu söylenebilir. Ancak uygulamalar birbirinden farklı işlevlere sahip olduğu için bazılarında belirli aralıklarda şifrenin yanlış girilmesi, hesapta anormal davranışların gözlenmesi gibi durumlarda yeniden SMS onay işlemi istenebilir. SMS onay sistemi, kullanıcının hesap güvenliği için yapılsa da kişisel veriler diğer şirketlere reklam tanıtım karşılığında satılma riskini de bünyesinde barındırır. Kişisel bilgilerin, başka sitelerin datasında bulunmasını istemeyen kişiler, numara satın alarak hesap doğrulaması gerçekleştirebilirler.

SMS Onayı Yasal Mı?

Bir platform veya mobil uygulama tarafından uygulanan SMS onayı sistemi yasal olarak gerçekleştirilen bir süreci kapsar. Mobil Onay sistemi aracılığı ile barındırılan kullanıcı datalarının, kullanıcının onayı olmadığı takdirde diğer bir platforma sunulması suç teşkil eden bir unsurdur. İnternet üstünde bulunan platformların veya uygulamaların önemli bir kısmı, kullanıcı datalarını farklı şirketler ile paylaştıkları için bu durum karşısında kişiler numara satın alarak SMS doğrulama gerçekleştirirler. Her açıdan yasal olan bu işlem, kullanıcılar arasındaki etkileşim gerçekleştirilmesini artırmak, projenin gerçek kişiler tarafından kullanılmasını sağlamak, sosyal girişimci platformların amacıdır. Bu hedefi sağlamak için, hesapların gerçek kullanıcılarca yönetildiğinden emin olunmak istenir.

Hangi Servisler İçin SMS Onay Hizmeti Veriyorsunuz?

Tek kullanımlık numara alınarak Whatsapp, Facebook, Instagram gibi pek çok uygulamada kullanmak için SMS onay hizmeti verilir. Mobil onay yurtdışındaki bazı sağlayıcı kaynaklar ile üretilen, fiziki bir sim kart sahibi olunmadan sanal numaralar yardımı ile gerçekleştirilen bir doğrulama işlemidir. Çeşitli sağlayıcıların sunmuş olduğu numaralar ile sosyal ağ veya telefon numarası isteyen uygulamalara üye olunması gerektiğinde mobil onay kodu hizmeti sunulur. Bazı insanlar bir adet sosyal medya uygulaması kullanırken bazıları da birden çok uygulama kullanmayı tercih eder. Tek bir telefon numarası olduğu için birden çok uygulama hesabı açıldığı zaman hesabın mobil onaylaması gerçekleştirilemez. Bu durumda güvenilir mobil onay siteleri tercih edilmelidir.

SMS Onay İşlemi İçin Kendi Numaramı Paylaşmam Gerekiyor Mu?

Kişisel bilgilerin uygulamalar veya platformlar üzerinde paylaşılması kararı kişilerin sorumluluklarında olan bir durumdur. Paylaşıldığı zaman reklam tanıtım mesajları veya hiç ilgilenilmeyen yerlerden spam mesajları gelmesi de mümkündür. Zaman içerisinde değişime uğrayan dijital politikalardan dolayı, kullanıcıların bilgilerinin güvenle saklandığı konusunda şüpheye düştükleri görülür. Bundan dolayı kullanıcılar, kişisel bilgilerini paylaşmak yerine SMS Onay sistemini uygulamak amacıyla numara satın alırlar. Bu anlamda kişilerin SMS onay işlemi için kendi numaralarını kullanmak gibi bir zorunlulukları yoktur. Kişisel bilgilerinin internet üstünde bulunan bir platformda paylaşılmasını istemeyen kişiler için oldukça kolay ve güvenli bir hizmet sunulur. Satın alınan numaralar yaklaşık üç dakika içinde onaylanır.

Numara Onay İçin Herhangi Bir Komisyon Ödeniyor Mu?

Numara onay başta Google ve Yandex ürünleri dâhil olmak üzere neredeyse bütün sosyal ağ kullanımında istenilen bir niteliktir. Bir defa kullanılacak olan telefon numarasından ikinci bir hesap girişi yapılamaz. Numara onay için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. SMS onay sistemi ile internet üstünde bulunan platformlara kişisel numara paylaşılmadan gerçekleşir ve bu işlemi kişiler cihazlarıyla eşleştirirler. Özellikle son dönemde de çıkan kişisel verilerin gizliliği ile ilgili olumsuz durumlar, insanların kişisel bilgilerini tuşlarken şüpheye düşmelerine neden olur. Birçok uygulama kişisel bilgilerin girilmesi ve bunun sonucunda da onaylanması konusunda zorunluluk sunsa da, onay sistemini problemsiz bir biçimde atlatmanın farklı bir yöntemi de vardır.

Neden Sizi Tercih Etmeliyim?

SMS onay hizmeti alınmasına karar verildiği zaman kişilerin yapması gereken en önemli ve dikkat gerektiren noktaların başında SMS onay hizmeti sunan doğru ve güvenilir sitelerden yararlanılmasıdır. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken tüm noktaların farkında olarak kullanıcılarımızın güvenliklerini en üst noktada olmasını sağlayan bir hizmet vermekteyiz. Bu nedenle SMS onay işlemlerini sitemizin sunmuş olduğu profesyonel hizmetten yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz. İnternet siteleri mobil onay sistemi ile kişilerin telefon numaralarına SMS ile gönderilen kod un sisteme girişi istenir. Bu sistem aracılığı ile özellikle sosyal ağ hesaplarının herhangi bir çalınma olasılığına karşı korunması gerçekleştirilir. Bunun beraberinde hesaba giriş yaparken unutulan şifreler durumunda şifre sıfırlama işlemlerini telefon numarası yardımı ile gerçekleştirebilir.

Sunmuş Olduğunuz Hizmet Güvenilir mi?

Sizlere sunmuş olduğumuz platformda kullanıcı güvenliği ve hizmet kalitesi yönünden oldukça emin olabilirsiniz. Üyelik açılmasının ardından sosyal medya uygulamalarında mobil onayına sahip olmak telefon numarası kullanmak istemeyen kişiler İçin SMS onay hizmeti büyük bir rahatlık sunacaktır. Sistemimizde yer alan bu hizmet yardımı ile sanal numaralar alınması sağlanır. Bu şekilde insanlar SMS onayını tamamlama imkânına sahip olur. Böylece sosyal ve diğer farklı hesapların açılması noktasında insanların kendi numaranı kullanma zorunluluğunu ortadan kalkmış olur. İşte tam da bu noktada güvenilirlik konusu üzerinde kurulu olan sistemimiz hem alt yapı hem de hizmet kalitesi açısından oldukça kararlı ve uzman olarak tüm ilgileri üzerine çeker.

SMS Onayı Nedir?

Güvenlik sisteminin önemli bir parçası olan SMS onayı, kişisel verilerin kullanılarak işlem gören her platformda istenen bir şeydir. SMS onayı insanların kişisel verilerini güven altına almak ve hesaplarını koruyabilmek adına düzenlenen bir sistemi oluşturur. SMS onay sistemi kişisel hesapların kullanılmasında kişilerin kendilerine ait olan numarala yerine sanal numara tercih ederek gerçekleştirmiş oldukları bir süreci ifade eder. SMS onay sistemi kullanımı genel olarak tercihe göre değildir. Günümüzde bu durum tam tersine dönüşerek mecburi bir hal almıştır. İnternet ortamı içinde insanların hesaplarının başka şahıslar tarafından ele geçirilmesi ve işlem yapılmasını önlemek adına oluşturulan bir sistemdir. Hesabı açmaya yönelen kişileri başarısızlığa uğratan bu sistem güvenlik anlamında önemli bir yere sahiptir.

SMS Onay Hangi Platformlar İçin En Fazla Tercih Edilir?

SMS onay sistemi alışveriş siteleri, sosyal ağ hesapları, dizi ya da film izleme uygulamaları, müzik dinlemek için geliştirilen uygulamalar ve iletişim için tercih edilen uygulamalar için fazlasıyla kullanılır. Bu sistemlerin tamamında kişisel bir hesap tercih edilir ve bu kişisel hesaplarda özel bilgilere yer verilir. Siteler bu özel verilerin gizliliğini sağlamak ve koruyabilmek için hesap güvenliğini sağlayabilmek adına kurulan bir sistemdir. SMS onayı için kişiler kendi numalarını kullanmak zorunda değillerdir. İstenen bilgilerin girilmesinin ardından sanal numaraya aktarılan kişiye özgü tek kullanımlık kod ile belirli bir zaman içerisinde sisteme giriş yaparak sistemin güvenliğinin doğrulanması sağlanır. Sistemin bir benzeri de e-posta onayıdır.

SMS Onay Sisteminin Bir Kolaylığı Var Mıdır?

Mobil onay güvenlik tehdidi olan tüm alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır. Mobil onay olmadan güvenli bir biçimde insanların internet üzerinde gezinmeleri pek mümkün değildir. Bu anlamda güvenilirliği çok yüksek olan bu sistemler sayesinde pek çok kolaylık elde edilir. Normal şartlarda ikinci bir hesabın onay alabilmesi için bir telefon numarasına daha gereksinim duyulur. Bu sırada sistem tek bir numara üzerine kayıtlı olarak gözüktüğü için kişiler ikinci bir hesap açarken yeni bir numara almak durumunda kalırlar. Ancak sanal numaralar yardımı ile alınan kodlar ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırılması gerçekleştirilir.

Sanal Numara Nedir?

Mobil SMS onay sistemi yurt dışından alınan sanal numaralar ile gerçekleştirilen bir süreci kapsar. Kişisel telefon numaralarının tam tersine belirli bir operatöre bağlı kalınmadan kullanıma sunulmakta olan numaralardır. Dünyanın her yerinde kullanılma olanağına sahip olan bu numaraların kullanım zamanları da farklılık gösterir. Ülkelere göre farklılık yaratan bu numaralar genelde kullanım süreleri yaklaşık otuz dakika ile beş gün arasındadır. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamınca daha fazla duyulur hale gelen SMS onay sistemi, hesap oluşturulan tüm platformda kullanım imkânı yaratır. Bunun yanında kullanım açısından ele alındığında da oldukça basit bir sistemden oluşur. Bu sistemden yararlanmaya başlamak için üye olunması gerekir.

Sms Onay Sisteminde Belirli Bir Ücret Alınır Mı?

Genel itibari ile SMS onay sistemi ücretli bir hizmet sunar. Alternatifler içerisinden tercih edilen platforma ve ülkeye göre farklılık gösteren bu ücretlendirme yüklenilen bakiyeden düşülerek alınır. Mobil onay kodunun gelmemesi halinde bakiye kişilerin hesaplarına yeniden iletilir. Üyeliğin oluşturulmasının ardından bakiye yüklenmesi önemli bir konudur. Onay kodu almak amacıyla arzu edilen hizmet seçilir. Devamında ise ülkenin tercih edilmesi istenir. Sanal numara, oluşturulmuş olan üyelik ana sayfasında belirecektir. Numara ise kişi için hazır konuma getirildikten sonra kullanmak için istenen platforma sanal numara girilir ve tek seferlik Mobil Onay kodu alınabilir. SMS onay sistemi hizmeti veren birden fazla platform vardır ancak güvenilir hizmet sunan sitelere yönelmek her zaman daha iyi sonuçlar verir.

SMS Onay Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve bunun bir neticesi olarak her geçen kendisini geliştiren pek çok sosyal medya uygulamaları kullanılmaya başlandı. Ancak bu hesaplara üyelik gerçekleştirirken gizliliğin ve bir başkası tarafından hesabın ele geçirilme riskinin ortadan kaldırılması amacıyla SMS onay sitemi uygulanmaya başlanmıştır. Kişilerin şahsi numaraları ortaya çıkmadan SMS onay alınması mümkün olan bu sistemde, yapılması gereken şey siteye üye olunmasıdır. Bu mobil onay sitelerinden alınmış olan numaralar bütünüyle sanal numaralar olmakla birlikte tek kullanımlıktır. Bu anlamda alınan numaralar bir başkası tarafından kullanılamaz. Sağladığı avantajlardan bir başkası da sosyal medya platformlarında ikinci bir hesabın açılabilmesidir.

5/5 - (4 votes)

İlgili Makaleler

21 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir